fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Pendik

Bol çeşitli ve lezzetli bir açılış

İLETİŞİM
Bol çeşitli ve lezzetli bir açılış
İNCELE

Davetli olduğum açılışa ben de fotoğraf makinamı alarak icabet ettim. Süsleme balon renk uyumuna hayranlığımızı gizlemek haksızlık olurdu belirtmeden geçemeyeceğim. Dış süslemesini geçip salona girdiğimde ise sol tarafta duran büyük sunum masasının üzerinde hazırlanmış bol malzemeli yiyecek çeşitleriyle göz banyomu tamamlamış, mide bayramına geçeceğimiz zamanı iple çeker oldum:)

İç dekorasyonunun göz okşadığı zarif ve uyumlu bir mekan, işletme sahibesi Miraçe Hanımdan sonradan öğrendim ki: tüm dekorasyon ve düzenlemeler ablası Gökçe Hanım ile birlikte kendi tasarımlarıymış.

İşletme sahibesi Miraçe Hanımın en büyük destekçisi kuşkusuz sevgili annesi Sevim Hanım, bütün tuzlular annesinin elinden çıkıyormuş. tatlıları da Miraçe Hanım hazırlıyormuş.

Kokteyle geçtiğimiz saatler lezzetin doruk yaptığı anlardı, naçizane biraz gurme olmam sebebiyle bu kadar çeşidin ortasında yine de, özenle hazırlanmış her bir çeşidin ayrı ayrı tadına vardım, Bu sevimli işletmeye işlerinde açıklık ve başarılar dilerken bir teşekkür niteliğinde o gün keyifle çektiğim fotoğraflardan birini poster tasarlayarak hediye ettim. Pendik’e yolunuz düşerse veya bir organizasyona ihtiyaç duyduğunuzda kesinlikle tavsiye edeceğim bir mekan.

Firmadan görüntüler

Çok Pratik Kuru Üzüm Reçeli Tarifi

Reçel severlere kahvaltıyı reçelsiz yapamam diyenlere farklı bir damak tadı sunuyorum. Besin değeri yüksek ve her mevsimde kolaylıkla yapabileceğiniz çok lezzetli bir reçel derken… üzerine ceviz parçalarıyla süslediğinizde gün içinde tatlı ihtiyacınızı da giderebileceğiniz, hatta misafirlerinize ikram edebileceğiniz bir tatlıdan söz ediyorum.

Kişi Sayısı4
Hazırlık Süresi10 dak.
Pişirme Süresi30 dak.
Reçel, kahvaltı, tatlı, Kuru Üzüm, Pratik yemek tarifleriReçel, Tatlıgenel

Gerekli malzemeler:

  • Yarım kilo çekirdeksiz kuru üzüm 4 bardak toz şeker (ölçek: 200 ml) 4 bardak su (ölçek: 200 ml) Göz kararı karanfil Yarım limon suyu

Yapılışı:

1

Yapımı

Öncelikle kuru üzümleri varsa çöplerini temizleyelim ve iyice yıkayalım. Kuru üzümleri bir süzgeçli kaseye alalım üzerine 4 bardak suyu ekleyip bir gece böylece bekletelim. Ertesi gün süzgeçteki kuru üzümlerin suyunu bir tencereye alalım üstüne 4 bardak şekeri ekleyip kaynatalım. Kıvam alan şerbete suyunu süzdüğümüz kuru üzümleri ekleyelim yaklaşık 20 – 25 dakika kaynatalım. kaynama noktasına gelmeden hemen önce karanfilleri ve limon suyunu da ekleyip reçel kıvamını alana kadar kaynatalım. Kavanozlara doldurduğunuz reçeliniz artık hazır, afiyet olsun

İLETİŞİM
İLETİŞİM