fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Rafting Yapmak için en keyifli yer

İLETİŞİM
Rafting Yapmak için en keyifli yer
İNCELE

Türkiye’nin en popüler rafting lokasyonlarından biri olan Melen Çayı, Düzce il sınırları içinde bulunmaktadır. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kişiler için harika bir rafting imkânı sunan akarsu nispeten sakindir ve heyecan verici bir sürüş sağlayan bir dizi küçük akıntıya sahiptir.

Melen Çayı’nda rafting, Türk kırsalının güzel manzarasının tadını çıkarmanın harika bir yolu gerçekten. Dağlar ve ormanlarla çevrili olan akarsuda rafting yaparken tek kelimeyle nefes kesici manzaralar sizlere eşlik edecek.

MENÜ

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Melen Çayı’nda rafting yapmayı planlıyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, nehir oldukça soğuk olabilir, bu yüzden uygun giyindiğinizden emin olun. İkincisi, nehir yer yer oldukça sığ, bu yüzden kafanızı bir kayaya çarpmamaya dikkat edin. Son olarak, her zaman rafting rehberinizin talimatlarını izleyin.

Melen Çayı’nda rafting asla unutamayacağınız bir deneyimdir. Manzara nefes kesici ve deneyim hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kirişler için harika. Peki ne bekliyorsun? Dışarı çık ve yolculuğun tadını çıkar!

Melen Çayı Rafting Tehlikeli mi?

Açıkçası rafting genel olarak çok tehlikeli bir aktivite değildir. Melen Çayı raftinginin de çok fazla tehlikesi bulunmamaktadır. Akarsu nispeten sakindir ve büyük bir akıntı yoktur. Ancak, herhangi bir açık hava etkinliğinde olduğu gibi, ilgili bazı riskler vardır. Tur operatörünüz tarafından sağlanan güvenlik kurallarına uyduğunuzdan emin olduğunuz ve her zaman bir can yeleği giydiğiniz sürece herhangi bir tehlikeyle karşılaşma olasılığınız oldukça azalacaktır.

Melen Çayında Rafting Ne Zaman Yapılır?

Melen Çayı’nda Mart-Ekim ayları arasında rafting yapılabilmektedir. Tabi ki rafting yapmak için en iyi zaman Mayıs’tan Eylül’e kadardır. Su seviyesi bu aylarda en yüksek seviyededir ve hava da sıcaktır.

Melen Çayı’nda rafting turları düzenleyen birçok firma bulunmaktadır. Sizde bu tarz bir tur düşünüyorsanız internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak bu firmaları bulabilir ve rafting hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ve unutmadan söylemekte fayda var. Melen Çayı’nda rafting yapmak doğanın güzelliğini yaşamak ve biraz egzersiz yapmak için harika bir yoldur.

İLETİŞİM
İLETİŞİM