fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Genel

Ertelenen konser Gerçekleşti

İLETİŞİM
Ertelenen konser Gerçekleşti
İNCELE

Şubat ayında gerçekleşmesi gereken konser İstanbul’da yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenmişti.

Uzun zamandır hazırlıklarını tamamlayıp konser gününün sabırsızlıkla gelmesini bekleyen topluluk, yoğun kar yağışıyla ertelenen konserin üzüntüsünü yaşamışlardı. Nitekim Mart ayının güzel günlerine denk gelen ertelenen konser tarihi yüzleri güldürdü.

MENÜ

Evet bu bahsettiğim Kadıköy Belediyesi bünyesinde Müzik gönüllüleri Çiğdem Yarkın Klasik Türk Müziği Korosundan bir başkası değil. Koronun Şefliğini Çiğdem Yarkın, Topluluğun Başkanlığını ve konserin sunumunu Melek Pakyüz Kırmızıtuna Hanımefendinin üstlendiği koro, 25 Mart 2022 tarihinde çok düzenli ve hoş bir sanat merkezi olan Neta art Sanat‘taki konser, kalabalık bir izleyici topluluğu karşısında gerçekleştirdi. (Ben Neta Art‘ı çok beğendim)

Ertelenen konser Gerçekleşti;

İzleyiciler arasında Neta Art sanat merkezinin kurucularından Emine Kölemenoğlu ve Ahmet Yekta Kölemenoğlu başta olmak üzere Merkezin sanat yönetmeni Emekli komutan İkrami Özturan bizzat hazır bulunması gözlerden kaçmadı. Ayrıca Fatmagül Varol izleyiciler arasında gördüğüm isimdi.

Bu konserde de dikkatimi çeken ve beni çok mutlu eden başka bir olayda iki gencecik korist’in solo alması ve şarkılarını çok başarılı bir şekilde icra etmeleri oldu. Gençlerin Türk Sanat Müziğine olan ilgiler değerli koro şeflerimizin çok büyük katkıları olduğunu düşünüyor kendilerini naçizane yürekten kutluyorum.

Sahnede zarafetin adı: Çiğdem Yarkın Hocanın sevgili eşinin de saz ekibinde yer alıyor olması, güzel bir dayanışma örneği olarak gözümüze sergilendi. Konserin sonuna doğru yapılan alkış tufanına üç şarkıyla karşılık veren ünlü TRT sanatçısı Çiğdem Yarkın rüya gibi geçen konsere kalıcı bir imza daha atmış oldu. Gelecek konserlerden haberdar olmanız için yazının sonunda paylaştığım ”Güncel Etkinlikler” Sayfamdan takip edebilirsiniz der esenlikler dilerim.

İLETİŞİM

Grafiker web tasarımcı

Yazarın Profili
İLETİŞİM
0 0 votes
Article Rating
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
istanbulcepte
Yönetici
1 yıl önce

Merhaba, tarayıcı sorunu olabilir, kontrol ettik herhangi bir sorun görünmüyor, ilginize çok teşekkür ederiz