fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Ataşehir

Müzikallerden Seçmeler

İLETİŞİM
Müzikallerden Seçmeler
İNCELE

Kadıköy Kültür Sanat Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve çeşitli müzikallerden örneklerin sahnelendiği gösterimde, hafızalardan silinmeyecek bir sanat gecesi yaşandı.

İstanbul Ataşehir ilçesinin Örnek mahallesinde bulunan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Kadıköy Kültür Sanat Derneği, Oya Bale Okulu ve Mavi Nota Müzik Okulu öğrencilerinin de katılımı ile düzenlenen “Müzikallerden Seçmeler” gösterimi kalabalık bir izleyici önünde  12 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşti.

MENÜ

Müzikallerden Seçmeler;

Açılış konuşmasını KKSD Başkanı Sayın Nesibe Müsevitoğlu’nun yaptığı gösterimin koreografisini ve kostüm tasarımlarını Türkiye’nin ilk bale okulu “OYA BALE” kurucusu ve yöneticisi Balerin Oya Ölçen üstlendi. Oya Bale Okulu ile Mavi Nota ve Müzik Kursu öğrencilerinin başarılı bale gösterimi ile başlayan program Don Kişot gibi çeşitli müzikallerden örneklerle devam eden gösterim izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Asistanlığını Hüseyin Tuncer’in yaptığı müzikalin teknik ekibinde; Reyhan Turgal, Murat Yılmaz, Duygu Çelik, Erdal Cevizli, Reyhan Turgal ile Ses Teknikte Ülker Toksöz yer aldılar.

Müzikalde; Oya Bale Okulu Yöneticisi Oya Ölçen, Mavi Nota Bale ve Müzik Kursu Yöneticisi  Çınar Çulcuoğlu ve Kadıköy Kültür Sanat Derneği üyeleri, Başkan Yardımcısı Erdal Cevizli, Üyelik Komite Başkanı Nalan Cevizli, Batı Müziği Koordinatörü Opera Sanatçısı Dilek Özgünsür, Özlem Büyükburç, Ebru Çelik ve Duygu Çelik’in yanı sıra O Ses Türkiye finalisti Emre Özgünsür, Edirne Kırkpınar Güzellik Kraliçesi Sibel Yıldırım yer aldılar.

Müzikalde yer alan “Oya Bale Okulu” ile “Mavi Nota Bale ve Müzik Okulu” öğrencilerinin göze hitap eden harika performansları ve diğer oyuncuların da aynı derecede başarı göstermesi izleyicilerden büyük alkış aldı. Bu arada izleyiciler arasında İskender Doğan, Işıl Ay, Arzu Kırali, Ekrem Kankılıç, Özlem Aydın ve yüzlerce filme imza atan Türk sinemasının çok değerli ismi yönetmen Temel Gürsu ve değerli eşi Canan Perver başta olmak üzere protokoldeki yerlerini alıp gösteriyi coşkuyla izlediler.

Program sonunda Kadıköy Kültür Sanat Derneği Başkanı Nesibe Müsevitoğlu Müzikali hazırlayan Oya Ölçen’e teşekkürünü ifade eden plaketini sundu.

Merhum Erol Büyükburç‘un sevgili kızı Özlem Büyükburç iki şarkı ile etkinlikte yer alırken salonda bulunan ünlü pop sanatçısı ve Kadıköy Kültür Sanat derneği üyesi İskender Doğan mini bir konser vererek izleyicileri coşturdu.

Unutulmaz bir gece yaşayan veliler ve izleyiciler beğenilerini alkışları ile ifade ettiler. Haziran ayı içinde bu gösterinin bir tekrarını izleme şansı bulacağımızın duyumu aldım. Etkinlik tarihi ve yeri belli olduğunda aşağıda paylaştığım ‘’Güncel Etkinlikler’’ sayfamda sosyal medya hesaplarımda paylaşacağım. Bizi takip etmeniz dileğimizle esen kalın.

https://istanbulcepte.com/guncel-etkinlikler/

İLETİŞİM

Grafiker web tasarımcı

Yazarın Profili
İLETİŞİM