fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Genel

Hem Sundular Hem Şiirlerini Okudular

İLETİŞİM
Hem Sundular Hem Şiirlerini Okudular
0
İNCELE

Kültür ve sanatın başkenti Kütahya’da şiir rüzgârı esti…

I. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir Şöleni ve Sanat festivali yurtiçi ve yurt dışından katılan şairlerimizin katkılarıyla gerçekleşti.

4.5.6 Ağustos günleri Kütahya tam anlamı ile sanat dolu günlere
Şahit oldu Türkiye’nin bir çok ilinden davet alan şairler, ozanlar bu günlere tanıklık etti ve şiir sunumlarıyla katkıda bulundu.

MENÜ

Yurdumuzun her köşesi doğal kaynakları ve güzellikleriyle hayranlık uyandırıyor. Kütahya’daki gizli hazineleri gelen sanatçılara tanıtan bir gezi programı vardı. Üç gün boyunca gece şiirlerle gündüz tarihi güzelliklerle geçen festivalde polis kayıtlarına göre on bin kişi katıldı.

Üç gün süren bu etkinlikle ilgili olarak Şaire ve Sunucu Arzu Saatcioğlu ile özel söyleşimizde etkinlikteki izlenimlerini sorduğumuzda ”Kütahya halkının şiire olan ilgisini görmek ise muhteşemdi… Bu ambiyansta gecenin sunumunu üstlenmek çok keyifliydi, Kütahya Belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü tarafından düzenlenen kent konseyi şair ve yazarlar grubunun desteklediği şair şeyhi kültür ve sanat festivalinde eşim Nedim Saatcioğlu ile birlikte hem şair hem sunucusu olarak yer aldık… Başta Kütahya Belediye Başkanı sayın Prof. Dr. Âlim Işık olmak üzere, kıymetli eşi Fatma Işık‘a Kütahya Belediyesi Kültür ve sosyal İşler müdürü sayın Yıldırım Akgül ve ekibine ( Arzu hanım , Asena hanım, Fatma hanım ve adını sayamadığım tüm ekibe), Kütahya kent konseyi şair ve yazarlar gurubunun Başkanı Esat Anık, başkan yardımcıları Kadir Güven ve Züleyha Özbay Bilgiç‘e, Kütahyalı şair dostlara ve emeği geçen herkese Sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

İLETİŞİM

Grafiker web tasarımcı

Yazarın Profili
İLETİŞİM
0 0 votes
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör