fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Genel

Konser finalinde o ünlü isimler sahneye çıktı

İLETİŞİM
Konser finalinde o ünlü isimler sahneye çıktı
İNCELE

Nağmelerin izi konseri

MENÜ

Sıcak yaz aylarının ardından sonbaharın gelişiyle bir çok kurs faaliyete geçti, Meslek kursları, dil kursları ve benzer kurslar gibi sanata gönül vermiş çok değerli hocalar önderliğinde korolarda birbir açılarak çalışmalarına başlamışlardı. Geçen 2 ay süresinde çalışmalarının meyvelerini verdikleri/verecekleri konserlerle tıpkı geçtiğimiz yıllardaki gibi, konserleri dört gözle bekleyen izleyicilerin gönüllerinde taht kuracakları izlediğimiz konserlerden anlamış bulunuyoruz.

 

İlknur elbilsin

Bu konserlerden biri de TRT İstanbul Radyosu’nda TSM ses sanatçısı olarak görev yapmış ünlü şef İlknur ELBİLSİN Hocanın öğrencileriyle verdikleri ”Nağmelerin Dili” temalı konserden izlenimlerimizi size aktarmaya çalışacağız. Koro başkanlığını müthiş enerjisiyle koro camiasının annem lakaplı Sevgili Hasibe Geyik Ayrılmaz Hanımın yaptığı koronun sunumunda ise İlknur Hocanın yakın arkadaşı bestekar yazar İlkim Karaca üstlenmişti.

 

 

 

Konser finalinde o ünlü isimler sahneye çıktı

Seçkin saz arkadaşlarının üstün performansı eşliğinde fasıl ile başlayan program, konsere itina ile hazırlanmış koristler bir bir sahne alırken İlknur Hocanın seslendirdiği iki güzel eserle devam etti. Bu arada bizim sevdiğimiz şarkılar mı denk geldi bilemem ama konserde birbirinden güzel eserlerin ardada uyum içinde sıralanması dikkatimizden hiç kaçmadı. Konuklar arasında yılların sesinden hiçbir şey eksiltemediği duayen sanatçı Mustafa SAĞYAŞAR ve kız kardeşi Ayşe SAĞYAŞAR ile birlikte geldiği konserde protokoldeki yerini aldılar. Yine TRT sanatçılarından Zehra GANİOĞLU, İnci YAMAN ve İbrahim ŞİRİN Konser sahibesi arkadaşlarını yalnız bırakmadıkları gibi İlknur Hocanın da davetiyle konserin son şarkısında sahneye çıkarak hep birlikte final şarkısına eşlik ettiler. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Başkanı Emine ÇİMEN, Başkan yardımcılarından Figen KICIMAN ve Gönüllü Merkezi Sekreteri Zeliha TEK konserde hazır bulundular.. 

mustafa sağyaşar

Okumaya Devam Et
İLETİŞİM

Grafiker web tasarımcı

Yazarın Profili