fiyat al
  1. Anasayfa
  2. İstanbul İlçeleri

Mübadelenin 100. yılı Anma Etkinliği

İLETİŞİM
Mübadelenin 100. yılı Anma Etkinliği
İNCELE

Sabah Tuzla’da bulunan “MÜBADELE ANI EVİ” önünden de başlayan ve akşam Maltepe Türkan Saylan kültür merkezinde son bulan Mübadelenin 100. yılı Anma Etkinliğinde yaşananlar:

Başkanlığını Nursen Temizel Hanımefendinin yaptığı Tuzlader (Tuzla Sosyal Dayanışma) derneğinin düzenlediği Mübadelenin 100.yılı Anma Etkinliği sabah saatlerinde başkanın açılış konuşması ile başladı, Mübadele anı evi önünde toplanan kalabalık arasında ilçenin ve ülkenin ileri gelen davetlileri arasında bulunan konukların günün anlamı üzerine yaptığı konuşmalar sonrası yürüyerek Tuzla tören alanına geçildi. Atatürk‘e saygı duruşundan sonra istiklal marşı okunması ardından çelenk töreni yapıldı. Hatıra fotoğraflarının da çekilmesi sonrası dernek tarafından sağlanan araçlarla İTÜ Tuzla kampüsünde bulunan Tahaffuzhane (Karantina) ya geçilip denize çelenk bırakma töreni yapıldı. Tören sonrası kampüs içinde bulunan Tahaffuzhane Müze ziyareti gerçekleşti. Müzede de Sayın Başkan Nursel Temizel‘in o dönemde yaşanan olaylarla ilgili yaptığı kısa konuşması ardından Tuzla Rumeli Kültür Merkezinde düzenlenen ”Mübadelenin İlk Durağı Tuzla” adlı sergi açılışına katılmak üzere topluca serginin düzenlendiği derneğe geçildi.

MENÜ

Sergi açılışı öncesinde derneğe gelen konuklara hazırlanan geleneksel Pilav, Ayran ve Zerde ikram edildi.

Davetliler sergi açılış kurdelası kesilmesinden sonra sergiyi gezerek günümüze kadar ulaşmış değerli objeleri hayranlıkla izlediler.

Akşam ise ”İki Buğday Başağı” olarak tanımlanan Tuzlader Başkanı Sayın Nursen Temizel Hanımefendinin değerli iki evladı Soprano Pınar Temizel Çulha ve Dans Hocası Kaan Temizel‘in sahne aldıkları Maltepe Belediyesi desteğiyle ve CHP Maltepe ilçe başkanlığı balkan derneği davetiyle düzenlenen ”İKİ BUĞDAY BAŞAĞI GÖSTERİSİ” ne geçildi.

Gösteride Soprano Pınar Temizel Çulha koreografi eşliğinde sunduğu şarkılar salonu hıncahınç dolduran izleyiciler tarafından çok beğenilirken kardeşi Kaan Temizel’in yaptığı danslar ise nefesleri kesti.

Dans ekibinin folklor gösterilerinin de renk kattığı etkinlik gecenin ilerleyen saatlerinde son buldu. Bu güne ait fotoğraf ve videoları görmek için sayfayı çevirin:

İLETİŞİM

Grafiker web tasarımcı

Yazarın Profili
İLETİŞİM