fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Magazın

Konser finalinde coşkulu anlar

İLETİŞİM
Konser finalinde coşkulu anlar
İNCELE

Nostaljik esintiler müzik topluluğu tarihinde Mustafa Saffet kültür merkezi’nde verdiği konsere kalabalık bir izleyici katılımıyla gerçekleşti. 

Romantik şair Nedim Saatcioğlu konseri her zamanki gibi başarıyla sunarken orkestrada Maistro Ahmet Uygur ve Müzisyen Cenk Bergiten geçmişe yolculukta kulaklarımızın pasını silen baş aktörleriydi.

MENÜ

Konserde Kadıköy kültür sanat derneği başkanı Nesibe Müsevitoğlu, FAMİ musiki sanat derneği kurucu yönetim kurulu başkanı ikrami Özturan protokolde yerlerini alırken, davetliler arasında müzik dünyasının tanınmış isimlerinden Nihal Ardatürk, Kemal Külah, Işılay, Murat Seçkin, Duygu Çelik ve Özlem Aydın protokolde yerlerini alan bir diğer davetlilerdi. Salonun alt katı ve üst katının tıklım tıklım dolu olmasına karşın salona biletli izleyici alınarak hiçbir kargaşaya ve izdihama neden olmaması gözümüzden kaçmadı. Bu da başkan Erdal Cevizli ve ekibinin hiç bir detaı atlamadığı ve çok iyi organize olduklarını ortaya koydu. 


Baştan sona coşkuyla devam eden konserin koro  şefliğini yapan İskender Doğan hocanın performansı ve konserin sonunda seslendirdiği nostaljik şarkısı “Kan ve Gül” ile seyircileri coşturdu. Toplulukta yer alan tüm koristlerin seslendirdikleri şarkıyla uyumlu titiz sahne kostüm seçimleri ve sahne performansları bu konsere ne kadar ciddi hazırlandıklarının bir göstergesiydi ve izleyicilerden tam not aldı. Başarılı sahne düzenlemesi ve dekorasyonun müziğin ritmine ayak uydurması hem göze hem de kulağa hitap etmesi ile ön plana çıkan unsurlardan biri oldu.

1977 Yılında Kan ve Gül şarkısıyla müthiş bir çıkış yakalayan İskender Doğan günümüzde de nostaljik şarkılar listesinde en önlerde yerini almayı sürdürmektedir.

Konser sonunda coşkunun tavan yaptığı, balonların havalarda uçuştuğu izleyicilerin ayakta alkışlarla eşlik ettiği görüldü. Uzun bir aradan sonra başarılı bir konsere daha imza atan Nostaljik Esintiler Müzik Topluluğu başkanı Erdal Cevizli yaptığı açıklamada 17 Mayıs’ta yapacakları yeni konserin “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Özel konseri” olacağını belirtti. Bu konsere hangi yeniliklerle hazırlandıkları izleyicilerle yaptığımız kısa sohbetlerde merak konu olduğuna şahit olduk .Çok kısa süre sonra gerçekleşecek sürprizlere açık bu yeni konserin detaylı bilgilerini etkinlik sayfamızda bulabilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İLETİŞİM