fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Genel

Enigma Sergisi açılışında dans gösterisi

İLETİŞİM
Enigma Sergisi açılışında dans gösterisi
0
İNCELE

Adalar Kültür Derneği 2023 Yaz Kültür – Sanat Festivali adı altında tüm hızıyla etkinliklere devam ediyor. Yaz boyunca adalar halkına ve İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen ziyaretçilere çeşitli etkinliklere başarıyla ev sahipliği yapıyor.

MÜZİK ETKİNLİKLERİ

Müzik etkinliklerinde geçtiğimiz Ağustos ayı içinde İBB Türk Halk Müziği Topluluğu‘nun verdiği konserin yanı sıra Şef Mithat Özyılmazel yönetimindeki Adalar Kültür Derneği Türk Müziği Korosu, Mesut Aktulga ile Özgün Çınar konseri ve “Opera Latte” grubu üyelerinden Ekin Naz Kaptan ve Burcu Arpacıoğlu sevilen müzikallerden örneklerle aryalar seslendirdikleri konser etkinlikleri ile dernek yetkilileri izleyicilerden hak ettikleri takdirleri aldı.

MENÜ

DEFİLE, SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNLERİ

Çizgi roman Sanatımızda Kadının Konumu, Seçimi ve Batılı Örneklerle Mukayesesi söyleşi konuğu Hüsnü Çoruk olmuştu. “Ebru Sanatı ve Geleneksel Keçe” sergisinde Didem Memiş yüzyıllardır uygulanmış ve günümüzde de uygulanmakta olan “Ebru” sanatını tanıttı. yine aynı sergiyi bir defile sunumuyla da renklendiren Aynur Nuşin Sipkati binlerce yıldır bize has motifleriyle Yörüklerin çadırlarında, çobanların üstlerinde, köylerimizde, kentlerimizde, evlerimizde çeşitli şekillerde gördüğümüz “Keçe“yi gelenekten uzaklaşmadan, ancak günümüz kullanım şartlarına uygun olarak yeniden tasarlayarak beğenilere sunmuştu.

İvon Cerrahoğlu moderatörlüğünde “Köpük” adlı son kitabı ile ilgili söyleşi ve imza gününde adalı yazar Liz Behmoaras konuk olmuştu.

BAHÇE SİNEMASI FİLM GÖSTERİMİ

Etkinlikler kapsamında bahçe sinemasında Ömer Atilla sunumuyla ihtiyar adam(Old boy), Hüsnü Çoruk sunumu ile inatçılar (Rams), James bond Rusya’dan sevgilerlesisterscinayeti gördüm (blow up), intikam benim (Dead man down), Lover come back,Alfred Hitchcock‘un kuşlar gibi önemli yapıtları Adalar Kültür Derneği olarak bünyesindeki beyaz perdeye yansıttılar.

RESİM SERGİSİ

Ağustos ayı içinde düzenlenen 78. Geleneksel Adalı Ressamlar Sergine katılımcı olan ressamlar:

Ani Yaramyan, Ayşegül Yazan, Ayla Akyol, Emine Verim Eskiköy, Erol Rupen Kürkçüoğlu, Aynur Yıldırım, Azniv Çoban, Beyza Bayraktaroğlu, Fevziye Özmen, Gülnaz Tezcan, Gülhan, Güngör Bilgin, Haygan Kılıçcan, Hrasun Sergio, Ida Kahraman, Hüsnü Çoruk, İlknur Altun, Irmak Canevi, Koray Gelişen, Kudret Ustaoğlu Dursun, Karel Şular, Karin Cincioğlu, Mine Gül Öner, Lütfi Taçyıldız, Nazan Akpınar, Nazire Argeşo Atakoğlu, Mari Kavafyan, Mustafa Gürgüler, Necla Erdem, Nihal Güres, Nino Varon, Nuri Küçük, Nur Ulubil, Pınar Belendir, Serap Akalın, Simay Bodur, Sevtap Güngör, Ümmet Karaca, Şerife Altunbaş, Vivi Beskinazi çalışmalarını sergilediler.

Adalar çocuk ressamlar ise şöyleydi: Dağlar Bülbülkaya, Egehan Unal, Evangelos Nikolaidis, Iris Hayret, Kayla Tuncel, Mercan Tangör, Sarp Beşlioğlu, Stefanos Köse, Yael Hayret

23 Eylül 2023 tarihinde açılan ”Enigma Sergisi” büyük bir katılımcı ile gerçekleşti. Açılışta Çiğdem Yorgancıoğlu‘nun dans gösterisi ilgiyle izlendi. Fotoğraf sanatçısı Ayşe Akhan ise kendi geliştirdiği bir teknik ile yaptığı çalışmasını katıldığı bu sergiyle ilk kez sergilemiş oldu. Tekniği konusunda kendisine yönelttiğimiz soruya ”şimdilik sır” diye yanıtlayınca eserinin tekniği merak uyandırdı.

ayse-akhan
cigdem-yorgancioglu

FAALİYETLER

Bu yoğun etkinliklerin yanı sıra eğitim alanında da faaliyetlerine devam eden Adalar Kültür Derneğinin açtığı kurslar oldukça rağbet görüyor:

Yoga-Atolyesi

BÜYÜKADA KOŞUSU

Tabii ki bununla sınırlı olmayan etkinlikler ve faaliyetleri Adalar kültür derneğinin facebook sayfalarından takip ederek haberdar olabilirsiniz.

İLETİŞİM
İLETİŞİM
0 0 votes
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör