fiyat al
  1. Anasayfa
  2. Genel

6 şef bir araya geldi farkındalık konseri gerçekleştirdi

İLETİŞİM
6 şef bir araya geldi farkındalık konseri gerçekleştirdi
İNCELE

Bu anlamlı konserin detaylarına gelin birlikte bakalım. “TÜM YETİMLERİ KORUMA DERNEĞİ” ne destek konserinde 6 Değerli şefin yanı sıra bilet alarak farkındalık konserini izlemeye gelen seyirciler ve isimlerini açıklamayı doğru bulmadığımız bağışlarıyla geceye destek veren ve “BEN” demeyip “BİZ” olmayı benimseyen tüm gönül dostlarını da belirtmeden geçemedik. Bu anlamlı gecenin projesinin mimarı Bestekar Şef Kemal KÜLAH Hoca olurken, gecenin organizatörlüğünü üstlenen Nostaljik Esintiler Müzik Topluluğu başkanı Erdal Cevizli ve Tüm Yetimler Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Bayır teşekkür konuşması yaparak katılımdan duydukları hoşnutluklarını ifade ettiler.

Geceye katılan şefler alfabetik sıraya göre :

MENÜ
BURHAN ATİK
FÜSUN BATUM
KEMAL KÜLAH
PINAR DİLEK YILMAZ
TANER TAMER
T. ESRA BOZKURT

Nostaljik Esintiler Müzik Topluluğu’nun başarılı başkanı Sayın Erdal Cevizli pandemi sonrasında artarda verdikleri başarılı konserlerden sonra bu farklı projeyle yaz tatili konser etkinliklerini muhteşem bir finalle noktalamış oldu.

Ataşehir belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren ve bu güne kadar 1500 yetim çocuğa destek olmuş Derneğin Başkanı Sayın Hüseyin Bayır bayram öncesi yapılan bu bağışların tüm yetimleri mutlu edeceğini söyledi.

”Bizimle Aynı Sahnede Şarkı Söylemek İster Misiniz” Sloganı Konser Davetiyesi Oldu.

”6 şef 10 solist” Şeflerin konser boyunca sahnede kaldığı ve sırayla şarkılarını söylediği şarkı aralarında ise seyirciler arasından kurayla belirlenen solislerin şarkılar söylediği farklı bir sahne deneyimine şahit olduk.

Seyirciyle bütünleşen konserin organizasyon da Erdal Cevizli Başkan, koltuk numaraları bulunan elindeki fanusu rastgele seçtiği izleyicilere götürüp çekiliş yaptırdı. Çıkan koltuk numarasında oturan şanslı izleyici de sahneye çıkıp kimi şiir okudu kimi şarkılarını söyledi.

Seyirciler arasında yoğunlukla sahnede ki 6 şefin korolarında bulunan koristler göze çarptı. Bu da kurayı kazanarak şarkı söyleme şansını elde eden izleyicilerin genelde sahne deneyimli ve eğitimli olduğunu gözlemledik. Bu durum elbette müzik ziyafeti adına geceye ayrı bir güzellik kattı. Ve tabii ki şeflerinin de gurur kaynağı oldular. Sahnede bulunan şeflerin yanısıra izleyiciler arasında bulunan Nostaljik Esintiler Müzik Topluluğu’nun değerli şefi İskender Doğan’ın çekilişte şans bulan bir izleyici sahneden İskender Doğan’ı sahneye davet ederek düet yapması gecenin başka bir sürprizi oldu.

Korisler Geçidi Video İzle

Kura şansıyla şarkı söyleme hakkı kazanan seyirciler

Gecenin sunumu

emin ellerdeydi.

Kısa bir süre önce hayatlarını birleştiren Denizli’nin kültür elçisi şaire Arzu Saatcioğlu ile romantik şair Nedim Saatcioğlu dönüşümlü sundukları gecede birbirleriyle uyumlu ve şık kıyafetleriyle de bu farkındalık konserinde izleyicilerden tam not alarak yüreklerde bir kez daha sevgileri tazelediler.

Konser Sefası Video İzle

Farklı bir konsept

Seyirciler arasında Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Başkanı sayın Bahar Arduç, Şair & iş insanı Hüsamettin Elçi, Bölge hastaneleri sahibi & şair Turgut Göksoy, şarkıları dillerde pelesenk olmuş ünlü bestekar Aşkın Tuna, Ünlü pop sanatçısı & koro şefi İskender Doğan, Rahmetli Nejat Uygur’un oğlu maestro Ahmet Uygur ve yine şair & yazar Mihrinaz Ferhan Arduç kalabalık izleyici topluluğunda ilk gördüklerimiz oldu.

Çalışmayı, üretmeyi görev addetmiş Zarif ve Naif çift Nalan  & Erdal Cevizli konser sonunda emeklerinin manevi ödülleri çiçek ve plaketlerini Tüm Yetimler Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Bayır Beyin elinden aldılar.

Ayrıca yine konsere sahnede desteğini esirgemeyen hayırsever sanatçılarda çiçek ve plaketlerle ödüllendirildiler

Gecede duygusal anların yaşandığı anlardan sahne davetine icabet eden pop sanatçısı & koro şefi İskender Doğan ve Bestekar iş insanı Hüsamettin Elçi sahnede okudukları şiirleriyle salonda alkış tufanına neden oldular.

Şef Tanju Erol ve Saz Ekibi

Siz de bu konser hakkında yorum yapabilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İLETİŞİM

Grafiker web tasarımcı

Yazarın Profili