1. Anasayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda


İstanbul cebinize geliyor!

İstanbul’da yaşamanın avantajlarından ve dezavantajlarından hemen herkes sıkça söz eder. Neredeyse hepimiz düzenli ve sistematik olarak İstanbul’da yaşamaya isyan edip “şuradan gideceksin bir balıkçı kasabasında yaşayacaksın” diye söyleniriz. Tabii bu söylenme İstanbul Boğazı’nı görene kadardır.. Sonra o sözleri söyleyen biz değilmişiz gibi başlarız methiyeler düzmeye..

Ne kadar İstanbul’lusunuz?

İçindeki türlü acıları, sevinçleri, isyanları barındıran, tarihe ayna tutan bu kadim ve modern şehirde yaşamak ve zevk alacağınız şekilde yaşamak istiyorsanız ne kadar “Ben eski İstanbulluyum” derseniz deyin bir rehber olmadan mümkün olmuyor. Hangi konser nerede? Yakın zamanda bir tiyatro var mı? En iyi balık nerede yenir? Yakın zamanda yeni bir festival var mı? Hangi semtte hangi mekanlar açılmış? Hangi yazarın nerede imza günü var? İşte siz bu soruların cevabını düşünürken koskoca İstanbul’u cebinize koyan bir sistem olarak İstanbulCepte.com imdadınıza yetişiyor.

Artık ”Tüh keşke haberim olsaydı” Demiyeceksiniz.

Bir kent rehberi olarak hizmet veren İstanbulCepte.com, sosyal hayatınızı da durağan olmaktan kurtarıyor. Genelde hiç birimiz “Bu hafta kimin konseri var? Nerede hangi mekan açılmış? Yakın zamanda bir sergi var mı?” vb sorularla internette araştırma yapmayız. Ancak bir şekilde haberimiz olursa ve söz konusu konuya ilgimiz varsa bu etkinliklere katılım gösteririz. İstanbulCepte ile kontrol mekanizmalarımız da bir nevi genişlemiş oluyor. Artık hep bir portal üzerinden bütün bu gelişmeleri takip edebiliyor ve gitmeyi çok istediğiniz bir yere gidemeyip “tüh keşke erkenden duymuş olsaydım” diye isyan etmiyorsunuz.

Güncel videolar ve fotoğraflar ile İstanbul Cebinizde

İstanbulCepte‘nin tek özelliği etkinliklerle ya da yeni mekanlarla ilgili bilgilendirme yapmak değil elbette. Örnek verecek olursak, size İstanbul’daki anaokulları içeren bilgilere dahi ulaşabilirsiniz bu rehberle. Ya da İstanbul’un neresinde tatil yapılır, nerede ‘kafa dinlenir’ ya da İstanbul’a komşu illere günübirlik veya 1 – 2 gece kalmalı Marmara bölgesinde gezip görülecekler yerler hakkında bilgileri kolaylıkla bulabilirsiniz. Rehberin özellikleri bunlarla mı sınırlı? Elbette hayır, Sitede söz konusu konulara ilişkin videolar bulabilir, dilerseniz de eğlendirici/öğretici içeriklerle zaman geçirebilirsiniz. Kültür-Sanat kategorisi altında Festival, Müzik, Şiir, Tiyatro, Sergi gibi alanlarda etkinlik tarihlerinden haberdar olabilir, ilgili alanlarda çalışmalar yapan sanatçıların röportajlarına ulaşabilirsiniz. İş Hayatı bölümünde firmaların yeni projelerinden, indirim haberlerinden ve ihtiyacınız olan alanda faaliyet gösteren firmalardan haberdar olabilirsiniz. Bilgi Dağarcığı bölümünde sayısız konuda yazılar, görseller, videolar bulabilirsiniz.

Köşe yazarımız olun.

İstanbulCepte.com, yazının başında da belirttiğimiz gibi şiirlere, şarkılara sığmayan, yaşamaya doyulmayan bu şehri cebinize sığdırmayı amaçlıyor. Siz de bu rehberin bir parçası olun ve bu şehri, İstanbul’u cebinize koyup yaşayın.. Hatta sizde güncel haber bilgi yollayın ”KÖŞE YAZARI”mız olun